piątek, listopada 23, 2007

Dzieci-pracownicy Coca-Coli

Brytyjski kanał Channel 4 zrealizował nowy film dokumentalny o Coca-Coli. W filmie pokazano m.in. jak dzieci pracują na plantacjach cukrowych w Salwadorze dla tego koncernu.

Informacje o dzieciach-pracownikach w Salwadorze najpierw zostały opublikowane w 2004 r. w raporcie organizacji Human Rights Watch. W raporcie napisano, że ok. 30 tys. dzieci pracuje na plantacjach, od których Coca-Cola skupuje cukier bezpośrednio, lub przez firmę Izalco. W ten sposób, Coca Cola może twierdzić, że nie kupuje od firm, które korzystają z pracy dzieci-pracowników. W zamian za to Coca-Cola kupuje produkty od firm, kupujących je zaś od firm wykorzystujących pracę dzieci. Coca-Cola doskonale wie o tym, ponieważ Human Rights Watch udowodniło to kilka lat temu i koresponduje z firmą w tej sprawie - niestety bez skutku.

Coca-Cola nie jest dopuszczana na ponad 40 uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Bojkot firmy cały czas się rozszerza.

1 komentarz:

Lukaso pisze...

witaj, bordo!
ha! nareszcie znalazlem twoje literki i zaraz zabieram sie za ich czytanie :)
dziex za wpis na blogu mym :) oczywiscie jestem jak najbardziej zainteresowany rosyjskojezycznymi ksiazkami, bo dla mnie to nie tylko fetysz literacki, ale i cos finansowo nieosiagalnego w Polsce :/
tymczasem zaglebiam sie w Twojego bloga i niebawem odezwe sie mailowo...
grind-calusy wedruja do ciebie!!!