środa, grudnia 31, 2008

ustawa gówniania

za
stopfanatykom.blox.plCZY WIESZ JAKIE ZAPISY ZAWIERA

TZW. USTAWA GOWINA O IN VITRO?

• zakazuje mrożenia zapłodnionych komórek, mimo, że zgodnie z wiedzą medyczną metoda ta daje znacznie lepsze rezultaty niż mrożenie komórek jajowych
• zmusza kobietę do implantacji wszystkich zapłodnionych komórek, i zabrania ich selekcji
• zakazuje działania banków spermy, zaś dawcą spermy będzie mógł być wyłącznie mąż
• pozwala na dostęp do zapłodnienia in vitro wyłącznie dla par małżeńskich
• pozwala lekarzom odmawiać podjęcia się zabiegów, które kościół katolicki uważa za niesłuszne – nie tylko zabiegów in vitro
• zakazuje procesów o odszkodowanie z tytułu zwiększonych kosztów leczenia i życia dzieci, które urodziły się z ciężkimi schorzeniami, gdy kobietom odmówiono badań prenatalnychCZY WIESZ JAKIE MOGĄ BYĆ SKUTKI WPROWADZENIA TEJ USTAWY?

• Skuteczność leczenia niepłodności metodą in vitro drastycznie się obniży. Medycyna, która zwyciężała w walce z niepłodnością – polegnie w wojnie religijnej.
• Za ideologiczną wojnę zapłacą kobiety – będą zmuszone wielokrotnie poddawać się obciążającej organizm, trudnej terapii hormonalnej i bolesnej procedurze in vitro nie z powodu zaleceń medycznych, ale wyłącznie z powodu stanowiska władz kościoła, któremu ulegają świeckie władze publiczne.
• Prawo do in vitro będą miały tylko pary po ślubie i kobiety w wieku poniżej 40 lat.
• Stworzony zostanie krajowy rejestr pacjentów klinik – to naruszenie tajemnicy lekarskiej.
• Zakaz dawstwa gamet oznacza zakaz istnienia banków nasienia, które zapewne zejdą do podziemia, a przy braku kontroli lekarskiej kobiety mogą otrzymywać zakażone lub wadliwe genetycznie gamety. Pary, w których to mężczyzna jest bezpłodny stracą szansę na dziecko.
• Kobiety, którym odmówiono badań prenatalnych, czego skutkiem stało się urodzenie chorego dziecka, nie będą miały prawa żądać od sprawców tego zaniechania odszkodowania, pozwalającego na leczenie ich chorych dzieci.
• Lekarz, który nie zgodzi się przeprowadzić legalnego przerwania ciąży nie będzie miał obowiązku skierować pacjentki do innej placówki. Kobiety, których zdrowie lub życie jest zagrożone, dziewczynki zgwałcone przez ojców lub braci – którym przysługuje prawo do legalnego przerwania ciąży – będą zmuszone do rodzenia, albo skazane na szukanie zabiegów w podziemiu aborcyjnym, bez gwarancji właściwej opieki medycznej. (Zmiana art. 39, o której nikt nie mówi!)
• W Polskiej Radzie Bioetycznej, mającej bardzo szerokie uprawnienia, będą zasiadać przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski, czyli ludzie, którzy nie zostali wybrani na reprezentantów, zostali jedynie mianowani odgórnie przez władze kościelne, podlegające innemu państwu, Watykanowi.

Tzw. Ustawa Gowina powstała w sposób antydemokratyczny, bez konsultacji społecznych i medycznych. Jest zwykłym bublem stworzonym przez ludzi nie mających pojęcia o medycynie i prawie. Dyskusja toczy się między władzami kościoła a twórcą ustawy, a nie społeczeństwem, którego ustawa dotyczy. Na dodatek tylko stanowisko Watykanu zostało uwzględnione. Szanujemy odrębność stanowiska etycznego Watykanu, ale większość społeczeństwa, Kościoła jako zgromadzenia wiernych, kościołów innych niż katolicki oraz ateistów ma odmienne zdanie w tej sprawie. Nie zgadzamy się, by poglądy hierarchów kościoła katolickiego i innego państwa tak drastycznie pogarszały jakość procedur medycznych w Polsce.

1 komentarz:

m. pisze...

Hej! Ciesze sie ze Ci sie podoba. :) Wiem, ze to komentarz off-topikowy kompletnie, ale nie jestem w stanie znalezc u siebie na skrzynce mejla do Ciebie. Spotkalam dzisiaj przez przypadek kompletny Piotrka, mowil ze razem mieszkacie, i ze jeszcze nie udalo Ci sie zrobic zina... w ogole glupio mi strasznie ze kontakt miedzy nami jakos tak sie urwal, a z checia pomoglabym tworzac cos do zina, i w ogole fajnie by sie bylo spotkac. :) Piotrek narzekal ze nie ma jak pizzy zrobic, wiec go zaprosilam na pizze do nas - wstepnie w najblizsza srode. Jak masz wtedy czas to koniecznie zjawiaj sie u nas razem z nim. :) Pozdrawiam mocno!