czwartek, marca 13, 2008

kwietniowe akcje!:)

2008 april 11-12th are days when people show their fighting for free
spaces and anticapitalistic culture, we are doing various actions and
activities in Vilnius, Lithuania. This is a tentative plan for these
days:
•Movies about autonomic spaces and alternative societies. We are going to show:
„Table bed chair" – 30min documentary about squatters in Netherlands;
Sepp R. Brudermann „5 ½ roof" – 84min documentary about 6 different
squats in London..

„Shwarzer Kanal" – documentary about lesbians' squat in Berlin.
What else? We are open for offers and home-made videos from free
spaces near you.
•Photo exhibition: squats, autonomic spaces, cultures and societies.
We are waiting for everybody to show your own made pictures.
•Zine. Histories of European (and not only) squats, impressions of
people, who lived/still live in these squats. We are waiting for
people, who could write their own impressions or texts about free
spaces near you.
•Open discussion.
- How do we understand the meaning of "free spaces" and what do we
expect from them? What is its part in radical social changes? What is
the confrontation?
- Sharing impressions about living in those free spaces, about
activities held there, about attempts to create alternative economy
and solve inner problems.
We are waiting for people, who could share their knowledge and impressions.

We are waiting for your initiative!
Please, send this letter for people, who may be interested in this action.

http://april2008.squat.net/


NOC WALPURGII 2008


Emancypunx & Refuse zapraszają na kolejną edycję festiwalu NOC WALPURGII – organizowanego od 1996 roku. Od początku celem festiwalu było uwidocznienie udziału dziewczyn w kulturze niezależnej, scenie hardcore / punk i ruchach kontrkulturowych. Jednocześnie Noc Walpurgii stanowi sprzeciw wobec seksizmu, społecznych i kulturowych nierówności płci i homofobii. Promuje nieskrępowaną, autentyczną i wielobarwną kulturę niezależną. Na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych wydarzeń kultury niezależnej w Polsce – z każdą edycją akcentując swój międzynarodowy charakter. GIRL-POSITIVE! QUEER FRIENDLY!

www.myspace.com/nocwalpurgii

W tym roku zapraszamy na trzy dni festiwalowe, wyjątkowo obfite i napięte do granic możliwości - szczegóły poniżej:


DZIEŃ I (środa) GŁÓWNY DZIEŃ FESTIWALOWY

30.04.08 WARSZAWA, CDQ, ul. Burakowska 12, godz. 17.00, wstęp 20,-

www.cdq.pl

wystąpią (sala dolna):


BEYOND PINK (Malmo, Szwecja)

Ta ekipa znana jest już w naszym kraju dzięki pamiętnemu występowi podczas Nocy Walpurgii w 2004 roku oraz płycie "Jedan dva, jebla te ja" w Emancypunx Records – która okrzyknięta została przez amerykański fanzin Maximum Rocknroll jako jedną z najlepszych płyt hc/punk na świecie w 2005 roku. Dziewczyny z Beyond Pink emanują maksymalną energią, która wyrażana jest poprzez szybki, drapieżny hardcore punk, osadzony w skandynawskiej tradycji tego nurtu, nie pozbawiony jednak własnego charakteru. Intensywne i dynamiczne utwory z dwoma wokalistkami, wykrzykującymi teksty z feministycznym i politycznym przekazem. Ich najnowszy 7"ep "Try this at home kids" ukaże się niebawem w Emancypunx.

www.myspace.com/beyondpink www.emancypunx.com


AGATHA (Mediolan, Włochy)

Żeńska ekipa wycinająca solidny, pozbawiony schematyczności i intrygujący hardcore / noise / punk / riot grrrl, będący wypadkową brzmień Unsane, Sonic Youth, Helmet, Fugazi i Sleater-Kinney. Ich nowy singiel "Getting dressed for death metal party" 7"ep/MCD ukazał się właśnie w min. Stress To Death Records – queercore'owej wytwórni z Włoch.

www.agathametal.tk www.myspace.com/agathatrio www.myspace.com/stresstodeath www.myspace.com/weirdorecordshc


THE F.A. (Giessen, Niemcy)

W ciągu ostatnich lat niemiecka scena DIY hardcore przybrała na sile, dzięki grupom takim jak HIGHSCORE, DEAN DIRG, SHORT FUSE, THE TANGLED LINES czy SHUT THE FUCK UP. Pochodzący z Giessen, THE F.A. śmiało można zaliczyć do tego grona. Podstawą ich muzyki jest dynamika i szybkie tempo, ale jest tam również miejsce na zwolnienia, cięższe i współcześnie brzmiące partie - do tego charyzmatyczny żeński wokal. Ich split LP z Even Worse ukazał się nakładem Emancypunx Records.

www.thefa.de www.myspace.com/thefa www.emancypunx.com


EYE FOR AN EYE (Bielsko-Biała)

Jedna z czołowych formacji rodzimej sceny, konsekwentna i działajaca od lat. Dynamiczny, sprawny hardcore punk z charyzmatycznym żeńskim wokalem. Ich najnowsza płyta pt. "Gra" ukazała się w Pasażer Rec.
www.efae.and.pl www.myspace.com/efae www.pasazer.pl


ZIMBABWE (Wilno, Litwa)

Dobrze znana już z koncertów w naszym kraju żeńska kapela naszych wschodnich sąsiadek. Melodyjny punk rock z elementami ska. Od niedawna hołdująca swoistej girlsowej unii polsko-litewskiej, a to dzięki zasileniu składu przez Siwą z Pogotowia Seksualnego.

www.zimbabwe.hardcore.lt www.myspace.com/zimbabwelt


C.B.A. (Berlin, Niemcy)

C.B.A. czyli Confused Being Alive. Queer/transgender straight edge DIY hip-hop / rap udowadnia ,że underground potrafi być żywy, wszechstronny, wymykający się normom i sztucznym klasyfikacjom. Skład znany u nas z wyśmienitego występu podczas festiwalu Faq! w 2006 roku. Połowa składu CBA wywodzi się bezpośrednio z żeńskiej formacji straight edge HC – STOERENFRIEDA.

www.myspace.com/idreamtosurvive


DEATH BEFORE WORK (Mediolan, Włochy)

Wystrzałowy hardcore thrash w klimatach Crucial Unit, What Happens Next? czy Municipal Waste. Dużo poczucia humoru na scenie i w tekstach, a do tego południowa żywiołowość. Dla odmiany 100% męski skład. Ich ostatnie wydawnictwo to split 7"ep z Comrades w Stress To Death Records.

www.myspace.com/deathbeforework www.myspace.com/stresstodeath


GEFFEN3/KAKAOKATZE (Berlin, Niemcy)
Wspólny projekt Geffen Miron (jako Geffen3) oraz Kakao Katze – dwóch artystek o afrykańskim i azjatyckim pochodzeniu. Razem tworzą wybuchową mieszankę, którą same nazywają oriental stereo chicken. Ich utwory są wielopoziomowe i siegają po zapożyczenia z różnych stylów muzyki, bazując jednak na konwencji electro-post punk / kampdisco – a nad tym wszystkim unosi się złamane ego Britney Spears. Projekt jest odbiciem czasu ( XXI wiek) i miejsca (Berlin ), gdzie style i czasy przeplatają się wzajemnie. Dance! Dude!
www.myspace.com/kakaokatze www.myspace.com/geffen3

THE FIGHT (Warszawa)

...i w dodatku Ryga, Bychawa i Drezno. 50-50 koedukacyjny i międzynarodowy pozytywny hardcore z motorycznym hc/punkowym biciem, a do tego z mocnym feministycznym akcentem. Ekipę tworzą osoby niegdyś i obecnie tworzące takie grupy jak EMMA GEE, ANYWHERE BUT HERE, THE TANGLED LINES, VITAMIN X.

www.myspace.com/thafight


DELICJE (Warszawa)

Debiutuje nowa kapela ze stolicy, w której składzie część towarzystwa znana z EL BANDY. Punk rock z żeńskim wokalem.


Poza występami grup muzycznych:


Drag King: DK Toni Transit (Berlin)

Specjalny wystep Toniego Transita, animatorki sceny Drag King w Berlinie i członka słynnej grupy drag kingowej Kingz Of Berlin.

www.kingzofberlin.de


Happening/Performance i inne atrakcje


sala górna:


Djane Tina Pornflakes (Mediolan/Berlin) glaive electro music/techno www.pornflakes.it
DJane Mary Flower (Buenos Aires, Argentyna) & Laura Synthesis (Londyn, UK)
DJane Pinkshot (W-wa) new wave elektrrro pink

Poza tym: Stoiska wydawnictw i dystrybucji niezależnych: Emancypunx, Refuse, Stress To Death (Włochy), Revenge Of The Nerds i in.
Stoisko z wegańskim jedzeniem.


DZIEŃ II (czwartek) - "REWOLUCJA DNIA CODZIENNEGO"

1.05.08 WARSZAWA, UFA, ul. Marszałkowska 3/5 (1p. / naprzeciw Teatru Rozmaitości)

www.u-f-a.pl

od godz. 14, wstęp wolny


Warszaty:

"Antyseksistowski warsztat dla mężczyzn" - Flopi (Buenos Aires, Argentyna) & Laura Synthesis (Londyn, UK)

Maria Florencia "Flopi" była niegdyś wokalistką argentyńskiej żeńskiej formacji straight edge hardcore - VENUS GENETRIXXX (kapeli znanej z kompilacji "xThe Sisterhoodx" w Emancypunx Records), a obecnie jest dj'ką w anarcho-punkowym klubie w Buenos Aires "Salón Pueyrredón" (jako Djane Mary Flower). Poza tym aktywnie angażuje się w działalność o charakterze społeczno-politycznym, min. brała aktywny udział w organizacji World Social Forum w Porto Alegre (2005) i Caracas (2006).

Laura jest autorką feministycznego straight edge zina "Synthesis", ukazującego się od 1995 roku, prowadzi dystrubucję (głównie zinową i książkową) oraz od lat działa aktywnie w londyńskich anarchistycznych kolektywach kobiecych oraz współtworzy London Social Centre Network.


"Wolnościowe i równościowe wychowanie dzieci" - Pavel (Praga, Czechy)

Pavel jest aktywistą działającym w czeskiej organizacji anarchofeministycznej, wraz z którą organizuje letnie obozy dla dzieci i ich rodziców, poświęcone praktycznemu wymiarowi antyautorytarnego i antyseksistowskiego wychowywania dzieci.

Poza tym, Pavel działa w innych grupach (antyfaszym, anarchizm, prawa zwierząt), jest twórcą zina hc/punk "Move Your Ass", współtworzy najważniejsze pismo anarchistyczne w Czechach "Akontra" oraz gra w zespole vegan straight edge hc/punk – SPES EREPTA.

"Ad-busting dla początkujących" - A-fe (W-wa)

Wszechobecna reklama próbuje dokonać zamachu na naszą wolną wolę, terroryzując agresywnymi komunikatami narzucającymi konsumpcyjny styl życia. Ad-busting dokonuje zamachu na reklamę i używa jej do własnych celów. Warsztat warszawskiej grupy anarchofeministycznej A-fe.

"Niezależne przestrzenie" - film i dyskusja

m.in. pokaz filmu "Schwarzer Kanal" (reż. Cary Holms)

Po filmie dyskusja z gośćmi z queerowo-feministycznego wagenburga Schwarzer Kanal z Berlina oraz z gośmi z projektów mieszkaniowych i squatów w Szwajcarii i Austrii, lokalnej załogi squatu Elba i innych uczestników ruchu skłoterskiego, realizujących alternatywne style życia.


od godz. 21.00 koncert (wstęp 5 zł)

SUGAR CRASH (Drezno, Niemcy)

1-2/1-2 upbeat punk w wykonaniu żeńskiej załogi z Drezna, w której składzie min. Luise z THE TANGLED LINES na basie.
www.myspace.com/sugarcrashtrash


STAHLKIND 3000 (Linz, Austria)

Prawie żeńska ekipa w klimatach Anarchapunkrock z anarcho-feministycznym przekazem.

www.stahlkind3000.at.tt


oraz:


DJane Pinkshot (W-wa) new wave elektrrro pink
DJ Robo (W-wa) 70's & 80's girl-punk jams


Stoiska Emancypunx i Refuse.

+ wegańskie przekąski


DZIEŃ III – FILMOWY CHILLOUT

2.05.08 WARSZAWA, UFA, ul. Marszałkowska 3/5 (1p. / naprzeciw Teatru Rozmaitości), od godz. 15, wstęp 1,-

www.u-f-a.pl

filmowy chillout z dokumentami dotycżącymi sceny riot grrrl / queerpunk / electropunk

w programie min.

"Too Queer For MTV 2" - specjalny przyg. przez Claude (Bildwechsel Hamburg)
"Uwaga Warszawa" (reż Andrea Kuhne) – niemiecki dokument o festiwalu Noc Walpurgii, powstały podczas poprzedniej edycji w 2006 roku. W filmie min. wypowiedzi artystów, organizatorów, publiczności oraz fragmenty występów min. Lynn Breedlove, Greg Bennick, The Tangled Lines, Amanda Woodward, Złodzieje Rowerów, Daisy Chain, Pogotowie Seksualne i in.
Teledyski kapel riot grrrl / girl-punk / homocore

Kompletny program filmowy niebawem.

Stoiska Emancypunx i Refuse.

+ wegańskie przekąski

Przewidujemy również inne atrakcje, więcej w kolejnych komunikatach.

Uwaga! W tych dniach również inne wydarzenia w W-wie, min. ogólnopolska demonstracja 1-majowa org, przez środowiska wolnościowe oraz 3.05. (sobota) vegan śniadanie w Cyklozie (ul. Hoża 62), więcej szczegółów niebawem. Warto więc zaplanować dłuższą wizytę w W-wie na przełomie kwietnia i maja!

zapraszamy!

www.emancypunx.com www.myspace.com/emancypunxrecords
www.refuserecords.prv.pl www.myspace.com/refuserecords

kontakt:

emancypunx@gmail.com
refuserecords@gmail.com

Brak komentarzy: