wtorek, lutego 12, 2008

znalezione w necie, ciekawe ale też lekko upiorne...


Nie uprawiaj seksu z nastolatką, nawet jeśli wygląda dojrzale, poucza organizacja społeczna, zajmująca się przemocą na tle seksualnym. A czyni to w sposób baaardzo kontrowersyjny. Sami zobaczcie!

Małe dziewczynki z wielkimi piersiami spoglądają z plakatów organizacji społecznej Family Violence Partnership. Napisy w tle mówią jasno: nie uprawiaj seksu z nastolatką, nawet jeśli wygląda jak dojrzała kobieta. To gwałt. Akcję opracowała agencja reklamowa specjalizującą się w shockvertisingu. Efekt końcowy, faktycznie dość szokujący.

Plakaty z piersiastymi dziewczynkami błyskawicznie rozeszły się po sieci i bez większej promocji dotarły do ważnych mediów. Jak to zwykle bywa, jedni odsądzali kampanię od czci i wiary, a drudzy mówili, że będzie skuteczna, bo połączenie zdjęcia nastolatki z mocnym napisem wyjątkowo zapada w pamięć. Jedno jest pewne: to kontrowersyjna kampania. A jej skutków jeszcze nie znamy.


2 komentarze:

Michal pisze...

To sie ma troche nijak do polskiego prawa , w USA istnieje "statuatory rape" osoba powyzej 18 nie moze uprawiac seksu z osoba ponizej 18 , natomiast w Polsce ta grenica jest duza nizsza i tak nie mozna uprawiac seksu z osbami ponizej 15 roku zycia , z punktu widzenia polskiego prawa seks 40 letniego mezczyzny z dzieckiem powyzej 15 roku zycia ( o ile wyraza ono chec) jest legalny , to jest dopiero kontrowersyjne .....

bordeauxxx pisze...

owszem
nie zaznaczyłam niestety ze to cytat z
Pardon / Artykuł „Mała, piersiasta dziewczynka mówi: nie gwałć mnie” Marta Wawrzyn | Poniedziałek [11.02.2008, 20:40]
chyba chodziło tylko o prezentacje reklamy, nikt w tekscie nie odniosł sie do polski
w sumie nawet ja o tym nie pomyslalam, to jeszcze bardziej upiorne
przede wszystkim porazily mnie te foty/fotomontaze
okej, zwracaja uwage doroslych na pewna kwestie
ale jak na nie reaguja dzieci? np male dziewczynki?