środa, czerwca 16, 2010

ulubiona bajka z czasów podstawówki wreszcie odnaleziona!!!

Dwa Misie czyli "Chodź mój Panie, pobawmy się !"

http://www.nostalgia.pl/dwamisie/

Dzisiaj chciałbym bardzo mało słów poświęcić jednej czechosłowackiej bajce, którą zapewne oglądaliśmy w latach 70-tych albo na początku lat 80-tych.
Bajka (a właściwie serial animowany) opowiada o dwóch niedźwiedziach, dużym (silnym i wymądrzającym się) i tym mniejszym (rozważnym acz nieco trochę gapowatym). Ich główną cechą jest, co zresztą każdy z nas sobie zapewne przypomni, przemiana swoje postaci w dowolny kształt. Ta przemiana służyła zabawie bądź rozbawieniu swojego kompana.

Co ciekawe, oba misie były na tyle kulturalne, że jeden mówił do drugiego "Proszę Pana".
Ta czechosłowacka dobranocka nie wiem kiedy się pojawiła. Kołacze mi coś jakby koło soboty (może to był jakiś przerywnik programu np. 5-10-15), może wy wiecie coś więcej.
Byłoby mi miło gdyby któryś z Was znał polski tytuł tej bajki, bo ja jak i znajomi moi, których się pytałem nie pamiętają polskiego tytułu tej bajki. Stąd nazwałem ją roboczo "Dwa Misie".

To wszystko co mam do zakomunikowania na temat tej bajki (prawda że niewiele pamiętam), ale najważniejsze jest że coś o niej napisałem licząc na Waszą pamięć i pomoc.
Tymczasem by nieco utrwalić Wam tą bajkę w dziale Multimedia znajdziecie aż dwa odcinki do obejrzenia (oczywiście w języku czeskim ale to chyba nikomu nie przeszkadza).