sobota, maja 01, 2010

hura dla megi!!!:)

Drag king na podium!

24 kwietnia 2010 r. był przełomowym dniem w historii występów drag w Polsce. W tym dniu, w klubie Rasko w Warszawie, odbył się II Ogólnopolski Festiwal Drag Queen, który wygrał drag king Morfi z grupy drag kingowej Da Boyz! Wśród występujących było 20 drag queenek oraz jeszcze jeden drag king: Freddie. Konkurs oceniało jury: Kinga Dunin, Monika Jarosińska, Jacek Adler, oraz Mariusz Kurc, przyznając punkty za wizerunek i za wykonanie piosenki. Ku zaskoczeniu pozostałych występujących oraz częściowo również samego jury, drag king Morfi pokonał barwne grono drag qeenowe zajmując pierwsze miejsce na podium. Morfi otrzymał również nagrodę publiczności oraz nagrodę pieniężną od klubu Rasko.
Wygrana w tym konkursie to pierwsze tego typu zwycięstwo drag kingów nad drag queenami, którzy dotychczas cieszyli się mniejszą popularnością na polskiej scenie drag. Miejmy nadzieję, że się to wkrótce zmieni. Dziewczyny na scenę!!

Relację z konkursu, napisaną słowami redaktora naczelnego Gaylife.pl - Jacka Adlera oraz zdjęcia i filmy z festiwalu można znaleźć pod adresem:
http://gaylife.pl/artykul.php?id=1298

megi

Brak komentarzy: